0212 515 20 84

Mıknatıs

Neodyum (Neodium) Mıknatıs

Yumuşak hammadeden imal edilen şerit mıknatıslar duşakabin, kapı, çekmece gibi mobilya ve beyaz eşya sektörlerinde manyetik şiddet talebinin daha az olduğu açma-kapama bölgelerinde şerit olarak kullanılmaktadır.

Ferrit (Ferrite) Mıknatıs

Ferrit mıknatıslar demir oksit, baryum, karbonat bileşiminden oluşan işlenmesi daha uygun malzemelerdir. Sertlik olarak mıknatıs çeşitleri arasında orta derecede olup kırılgan malzemelerdir.Standart sıcaklık dayanımları 250 C dir (Yüksek sıcaklık dayanım talepleri için iletişime geçebilirsiniz). Ürün gamımızda Y10-Y35 sınıf aralıklarında ferrit mıknatıslar bulunmaktadır.

Samaryum Kobalt (Samarium Cobalt) Mıknatıs

SmCo mıknatısları yüksek manyetik alan şiddetli olup özel uygulamalarda tercih edilen mıknatıslardır.Samaryumun doğada az bulunması bu sınıf mıknatısların yüksek maliyetli olmasına sebep olmaktadır.

Alniko (Alnico) Mıknatıs

Alniko mıknatıslar maksimum 300 C sıcaklığa dayanabilen Al, Ni, Co çelik alaşımlı mıknatıs çeşitleridir.Çarpma, kırılma ve mekanik zorlamalara karşı dayanıklı malzemelerdir.

Tabaka (Plastik) ve Şerit Mıknatıs

Rulo ve tabaka mıknatıslar özellikle reklam ve matbaa sektöründe kullanılmaktadır. Yumuşak hammaddeden imal edildiklerinden kolaylıkla şekillendirilebilirler. Kalınlık ölçüleri talep doğrultusunda değişkenlik gösterebilmektedir. Yumuşak hammadeden imal edilen şerit mıknatıslar duşakabin, kapı, çekmece gibi mobilya ve beyaz eşya sektörlerinde manyetik şiddet talebinin daha az olduğu açma-kapama bölgelerinde şerit olarak kullanılmaktadır.